ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞ. ΑΚ.ΕΤ. 2016-17

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞ. ΑΚ.ΕΤ. 2016-17

Επισυνάπτεται σχετική ανακοίνωση αλλά και βοηθητικό αρχείο με αναλυτικές οδηγίες

Παρακαλείσθε να είστε συνεπείς με τις προθεσμίες καθώς ο χρόνος είναι περιορισμένος και δεν θα υπάρχει το περιθώριο επιπλέον παράτασης.

 

Πρόγραμμα Επαναληπτικής Εξεταστικής και Πτυχιακών Σεπτ. – Οκτ. 2016

Πρώτο έτος

9/9 – Χημεία Ι

12/9 – Ψυχολογία

16/9 – Στατιστική

19/9 – Βιολογία Ι

23/9 – Φυσική Ι

26/9 – Χημεία ΙΙ

30/9- Βιολογία ΙΙ

3/10 – Φυσική ΙΙ

Δεύτερο έτος

1/9 – Ανατομία ΙΙ (Πτώμα)

2/9 – ΚΝΣ

5/9 – Ιστολογία Ι

9/9 – Ιστολογία ΙΙ

12/9 – Βιοχημεία Ι

21/9 – Φυσιολογία Ι (Χειμερινού)

23/9 – Ανατομία Ι (Σπλάχνα)

27/9 – Βιοχημεία ΙΙ

3/10 – Φυσιολογία ΙΙ (Εαρινού)

Τρίτο έτος

5/9 – ΠαθΑν Ι

8/9 – ΠαΦυσ Ι

12/9 – Φαρμακολογια Ι

15/9 – Μικροβιολογια Ι

19/9 – Φαρμακολογια ΙΙ

22/9 – ΠαΦυσ ΙΙ

26/9 – Μικροβιολογια ΙΙ

29/9 – ΠαθΑν ΙΙ

3/10 – Επιδημιολογια

7/10 – Ιστορια

Τέταρτο Έτος

5/9 – Παθολογία Ι

8/9 – Παθολογία ΙΙ

13/9 – Χειρουργική Ι

16/9 – Χειρουργική ΙΙ

21/9 – Ακτινολογία

28/9 – Προληπτική Ιατρική

3/10 – Ιατρική της Εργασίας

Πέμπτο Έτος

Ορθοπαιδική : 30 Αυγούστου

ΩΡΛ : 2 Σεπτεμβρίου

Ουρολογία : 6 Σεπτεμβρίου

Νευρολογία : 9 Σεπτεμβρίου

Οφθαλμολογία : 13 Σεπτεμβρίου

Πνευμονολογία : 16 Σεπτεμβρίου

Δερματολογία : 20 Σεπτεμβρίου

Εντατική Θεραπεία : 23 Σεπτεμβρίου

Θεραπευτική : 27 Σεπτεμβρίου

Καρδιολογία : 30 Σεπτεμβρίου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ-ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015-2016

Α’ ΕΤΟΣ

ΦΥΣΙΚΗ Ι & ΙΙ : 15.09

ΧΗΜΕΙΑ Ι : 06.09

ΧΗΜΕΙΑ ΙΙ : 07.09

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ : 10.10

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ :  07.10

ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι, ΙΙ :   12.09

Β’ ΕΤΟΣ

ΣΠΛΑΓΧΝΑ :   12.09

ΚΝΣ :   07.10

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΙΙ (ΝΕΥΡΙΚΟ) :   27.09

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Ι (ΚΑΡΔΙΑ) :   26.09

ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ Ι :  14.09

ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ ΙΙ :  16.09

ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ Ι, ΙΙ :   19.09

Γ’ ΕΤΟΣ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ Ι & ΙΙ : 30.09

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ  Ι & ΙΙ :   14.10

ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι & ΙΙ : 09.09 & 17.10

ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ Ι :   23.09

ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ ΙΙ :   30.09

ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΙΑ :   21.09

ΙΣΤΟΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΗΣ :   04.10

Δ’ ΕΤΟΣ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

Α’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΔΑΪΚΟΣ)  Ι :   02.09            ΙΙ :  05.09

Β’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΠΕΚΤΑΣΙΔΗΣ) :   01.09

Γ’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΣΥΡΙΓΟΣ) : 12.10

Δ’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΠΟΥΜΠΑΣ) :  07.09      &: 27.09

Α’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΣΦΗΚΑΚΗΣ) : 07.09      &: 27.09

Β’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) : 15.09       & : 13.10

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

Α’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΛΙΑΚΑΚΟΣ) :  01.09

Β’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ) :   22.09

Γ’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΑΧΑΙΡΑΣ) :   16.09       & : 17.10

Δ’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ) :  23.09

Α’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΖΩΓΡΑΦΟΣ) :  05.09        & : 29.09

Β’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΚΟΥΡΑΚΛΗΣ) :   07.09    & : 17.10

ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ

ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ : 10.10

ΑΤΤΙΚΟ : 03.10

ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ :  09.09

ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ :   05.10

Ε’ ΕΤΟΣ

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΤΟΥΣΟΥΛΗΣ) :  11.10

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΛΕΚΑΚΗΣ) :   14.10

ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ ΛΑΪΚΟ (ΜΑΝΩΛΗΣ) :   02.09

ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ) :   05.10

ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΙΡΗΣ) :   05.10

ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΣΥΓΓΡΟΣ (ΑΝΤΩΝΙΟΥ) :   04.10

ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ) :   13.09

ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ ΛΑΪΚΟ (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ) :   23.09

ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ ΣΙΣΜΑΝΟΓΛΕΙΟ (ΔΕΛΗΒΕΛΙΩΤΗΣ) :   06.10

ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ (ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑ) :   17.10

ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ) :   23.09

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) :   30.09

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΑΓ. ΟΛΓΑ (ΜΠΑΜΠΗΣ) :   16.09

ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΚΑΤ (ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ) :   16.09

ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ (ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ) :   05-09.09        & : 10-14.10

ΩΡΛ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΣΙΣΜΑΝΗΣ) :   14.09

ΩΡΛ ΑΤΤΙΚΟ (ΓΙΩΤΑΚΗΣ) :   14.09

ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ (ΕΥΔΟΚΙΜΙΔΗΣ) :   29.09

ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ ΑΤΤΙΚΟ (ΣΤΕΦΑΝΗΣ) :   26.09

ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ :   06.10

ΣΤ’ ΕΤΟΣ

ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ

Α’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΔΑΪΚΟΣ) :   07.09         & :17.10

Β’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΠΕΚΤΑΣΙΔΗΣ) :  01.09

Γ’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΣΥΡΙΓΟΣ) :    09.09       & : 06.10

Δ’ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΠΟΥΜΠΑΣ) :   02.09      & : 17.10

Α’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΣΦΗΚΑΚΗΣ) :   14.09     & : 17.10

Β’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) :   02.09      & : 17.10

ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΛΑΪΚΟ (ΤΖΙΟΥΦΑΣ) :   02.09     & : 17.10

ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ) : 02.09  & : 12.10

ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ

Α’ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΑΓ.ΣΟΦΙΑ (ΧΡΟΥΣΣΟΣ) :   05 – 09.09     & : 10 – 14.10

Β’ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΑΓΛΑΪΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ (ΤΣΟΛΙΑ) :   12 – 16.09     & : 03 – 07.10

Γ’ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ) :   12 – 16.09      & : 03 – 07.10

ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ

Α’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΛΙΑΚΑΚΟΣ) :   17.10

Β’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ) :   14.10

Γ’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΜΑΧΑΙΡΑΣ) :   01.09        & : 17.10

Δ’ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ) :   01.09        & : 17.10

Α’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (ΖΩΓΡΑΦΟΣ) : 05.09  & : 14.10

Β’ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΪΚΟ (ΚΟΥΡΑΚΛΗΣ) :  02.09     & : 21.09

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ

Α’ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ  &  ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (ΛΟΥΤΡΑΔΗΣ) :  07.09       & : 05.10

Β’ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ  &  ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ (ΚΡΕΑΤΣΑΣ) :   23.09           & : 13.10

Γ’ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ  &  ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ) :   20.09          & : 17.10

ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ

Α’ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ (ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ) :   05.09     & : 03.10

Β’ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΑΤΤΙΚΟ (ΔΟΥΖΕΝΗΣ) :   05.09        & : 03.10

ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ (ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ) :   08.09       & : 17.10

Για τα προγράμματα των ετών αναμένεται η έγκριση από την γραμματεία.