Έναρξη 2ου εξαμήνου 2017-2018 – Ανακοινώσεις και προγράμματα μαθημάτων

Βιολογία ΙΙ – Γενετική

Επισυνάπτεται η επικαιροποιημένη εξεταστέα ύλη Βιολογίας ΙΙ για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018, στην οποία περιλαμβάνεται ΚΑΙ το κεφάλαιο 5 από Alberts.
Δείτε το επισυναπτόμενο πρόγραμμα διαλέξεων

Δείτε το επισυναπτόμενο πρόγραμμα εργαστηρίων.

– Οι ασκήσεις γίνονται στην αίθουσα εργαστηρίων, 1ος όροφος, Τετάρτη μεταξύ 11.00 – 14.30 και Πέμπτη 12.00 – 15.30
– Δεν επιτρέπεται καμία απουσία
– Οι ασκήσεις αποτελούν προαπαιτούμενο για να δοθεί το μάθημα

Βιολογική Χημεία Ι

ΟΙ ΑΠΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟΥ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΧΗΜΕΙΑΣ Ι (B΄ ΕΞΑΜΗΝΟ) ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΤΙΣ 22/02/18 ΩΡΑ 08.00, ΣΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΚΑΘ’ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ Β΄ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΤΡΙΤΗ                                    08.00   –    10.00

 

ΠΕΜΠΤΗ                                08.00   –     10.00

 

Ύλη Βιολογικής Χημείας Ι 2017-2018

Νευροανατομία και Νευροφυσιολογία

Αναμένεται ανακοίνωση έναρξης και πρόγραμμα μαθημάτων.

Ιστολογία – Εμβρυολογία Ι

ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ_ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΛΕΞΕΩΝ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ-ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑΣ Ι_ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2017-18

ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ  ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ – ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑΣ Ι

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ  ΕΤΟΣ 2017 – 2018

 

Οι Διαλέξεις της Ιστολογίας – Εμβρυολογίας Ι θα γίνονται κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή 10.00 – 11.00 μ.μ. στο Αμφιθέατρο Φυσιολογίας

Τετάρτη 21-2-18 Εισαγωγή στην Ιστολογία – Εμβρυολογία Ι Β. Γοργούλης
Παρασκευή 23-2-18 Το κύτταρο  

Κ. Βουγάς

Δευτέρα 26-2-18 Πρακτικές εφαρμογές των μεθόδων

μελέτης των ιστών

Θ. Κοτσίνας
Τετάρτη 28-2-18 Μείωση – Γαμετογένεση Σ. Χαβάκη
Παρασκευή 23-18 Επιθήλιο Ι Υ. Αναγνωστοπούλου
Δευτέρα 53-18 Επιθήλιο ΙI Υ. Αναγνωστοπούλου
Τετάρτη 73-18 Σπερματογένεση Σ. Χαβάκη
Παρασκευή 93-18 Συνδετικός Ιστός Ι Θ. Κοτσίνας
Δευτέρα 123-18 Συνδετικός Ιστός ΙΙ Θ. Κοτσίνας
Τετάρτη 143-18 Χονδρικός Ιστός Σ. Χαβάκη

Λ. Κωνσταντίνου

Παρασκευή 16-3-18 Οστίτης Ιστός Σ. Χαβάκη

Λ. Κωνσταντίνου

Δευτέρα 19-3-18 Ανάπτυξη ωοθυλακίων Μ. Κουλούκουσα
Τετάρτη 21-3-18 Μυϊκός Ιστός  Ι Β. Γοργούλης

 Παρασκευή 
23-3-18

Μυϊκός Ιστός ΙΙ

Θ. Κοτσίνας
Δευτέρα 26-3-18

Εμμηνορρυσιακός Κύκλος

Μ. Κουλούκουσα
Τετάρτη 28-3-18 Αιμοφόρο Κυκλοφορικό σύστημα-

Καρδιαγγειακό σύστημα Ι

Φ. Σιγάλα

Π. Βασιλείου

Παρασκευή 30-3-18 Αιμοφόρο Κυκλοφορικό σύστημα-

Καρδιαγγειακό σύστημα ΙΙ

 

Φ. Σιγάλα

Π. Βασιλείου

Δευτέρα 164-18 Γονιμοποίηση Σ. Χαβάκη
Τετάρτη 184-18 Κύτταρα του αίματος Ι Μ. Κουλούκουσα
Παρασκευή 20-4-18 Κύτταρα του αίματος ΙΙ Μ. Κουλούκουσα  
Δευτέρα 234-18 Αιμοποίηση Μ. Κουλούκουσα
Τετάρτη 254-18 Ανοσοποιητικό-Λεμφικό σύστημα Ι Υ Αναγνωστοπούλου
Παρασκευή 274-18 Ανοσοποιητικό-Λεμφικό σύστημα ΙΙ Υ.Αναγνωστοπούλου
Δευτέρα 304-18 Νευρικός ιστός Ι Ι. Πατέρας

Κ. Ευαγγέλου

Κ. Παύλου

Τετάρτη 2-5-18 Νευρικός ιστός ΙΙ Ι. Πατέρας

Κ. Ευαγγέλου

Κ. Παύλου

Παρασκευή 4-5-18 Αυλάκωση – Εμφύτευση της 

βλαστοκύστης

Μ. Κουλούκουσα

 

Δευτέρα 75-18 Ανάπτυξη του πλακούντα Σ. Χαβάκη
Τετάρτη 95-18 2η εβδομάδα της Ανάπτυξης

(Ανάπτυξη του δίστιβου εμβρυϊκού δίσκου)

Μ. Κουλούκουσα

 

Παρασκευή 115-18 3η εβδομάδα της Ανάπτυξης

(Γαστριδίωση. ανάπτυξη του τρίστιβου εμβρυϊκού δίσκου)

Μ. Κουλούκουσα
Δευτέρα 14-5-18 Η πρώιμη Εμβρυϊκή περίοδος

(4η -8η εβδ.)

(Νευριδίωση  και διαμόρφωση του σώματος του εμβρύου)

Μ. Κουλούκουσα
Τετάρτη 16-5-18 Γενικά γνωρίσματα της όψιμης Εμβρυϊκής περιόδου (Από τον τρίτο μήνα μέχρι τη γέννηση) Μ. Κουλούκουσα
Παρασκευή 18-5-18 Οι συγγενείς ανωμαλίες Ι Θ. Κοτσίνας
Δευτέρα 21-5-18 Απόπτωση –Κυτταρική Γήρανση και καρκίνος Β. Γοργούλης

Κ. Ευαγγέλου

 

Οι επαναληπτικές φροντιστηριακές ασκήσεις θα γίνουν μια εβδομάδα πριν την ημερομηνία της γραπτής εξέτασης του μαθήματος Ιστολογίας-Εμβρυολογίας Ι

 

ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΩΝ  ΑΣΚΗΣΕΩΝ

ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ – ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑ Ι

 

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

 

5-3-18

έως και

7-3-18

 

 

Εργαστήριο Ι Η ιστολογία και οι μέθοδοι μελέτης της

 

Θ. ΚΟΤΣΙΝΑΣ

Β. ΓΟΡΓΟΥΛΗΣ

Μ ΚΟΥΛΟΥΚΟΥΣΑ

12-3-18

έως και

14-3-18

 

 

Εργαστήριο ΙΙ Επιθηλιακός ιστός

Μονόστιβο πλακώδες επιθήλιο,

μονόστιβο κυβοειδές επιθήλιο, μονόστιβο κυλινδρικό επιθήλιο, πολύστιβο πλακώδες επιθήλιο, ψευδοπολύστιβο κυλινδρικό κροσσωτό /επιθήλιο.

Επιθηλιακοί  αδένες

Υ.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

Σ. ΧΑΒΑΚΗ

Μ. ΚΟΥΛΟΥΚΟΥΣΑ

 

 

19-318

έως και

21-3-18

 

 

Εργαστήριο ΙΙΙ

 

Συνδετικος Ιστος

Εξωκυττάρια  ουσία

Κυτταρικά συστατικά  του συνδετικού ιστού

Ίνες συνδετικού ιστού

Λιπώδης ιστός

 

Θ. ΚΟΤΣΙΝΑΣ

K. ΠΑΥΛΟΥ

Β. ΓΟΡΓΟΥΛΗΣ

 

 

26-3-18

έως και

28-3-18

Εργαστήριο IV

 

Χονδρικός – Οστίτης ιστός

Υαλοειδής χόνδρος, ελαστικός χόνδρος, ινώδης χόνδρος, χονδροβλάστες, χονδροκύτταρα, οστεοβλάστες, οστεοειδές οστεοκύτταρα, οστεοκλάστες, μακροσκοπική και μικροσκοπική δομή του ώριμου οστού, ενδοχόνδρια οστεοποίηση, ενδομεμβρανώδης οστεοποίηση.

 

Σ. ΧΑΒΑΚΗ

Μ. ΚΟΥΛΟΥΚΟΥΣΑ

Υ.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

16-4-18

έως και

18-4-18

 

Εργαστήριο V

 

 

Μυϊκός Ιστός

Σκελετικός μυς, καρδιακός μυς, Λείος μύς

 

Ι.ΠΑΤΕΡΑΣ

Θ.ΚΟΤΣΙΝΑΣ

Κ. ΠΑΥΛΟΥ

 

 

 

 

23-4-18

έως και

25-4-18

 

 

Εργαστήριο VI

 

Αιμοφορο Κυκλοφορικό Σύστημα-Καρδιαγγειακο Συστημα

Καρδιά

Αρτηρίες (ελαστικού, μυϊκού τύπου)

Τριχοειδή

Φλέβες

Λεμφαγγεία

 

Σ. ΧΑΒΑΚΗ

Μ. ΚΟΥΛΟΥΚΟΥΣΑ

 

 

30-4-18

έως και

2-5-18

(Το Εργ. της Τρίτης θα γίνει την Παρασκευή 4-5-18)

Εργαστήριο VII

 

Κύτταρα του αίματος Αιμοποίηση

Μυελός των οστών-

Μεγακαρυοκύταρα

Ερυθρά αιμοσφαίρια, αιμοπετάλια

Λευκοκύτταρα (ουδετερόφιλα,ηωσινόφιλα, βασεόφιλα, λεμφοκύτταρα,

Μονοκύτταρα)

 

Μ. ΚΟΥΛΟΥΚΟΥΣΑ

Y.AΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

Β. ΓΟΡΓΟΥΛΗΣ

 

 

 

7-5-18

έως και

9-5-18

Εργαστήριο VIII

 

 

 

Ανοσοποιητικό σύστημα και Λεμφικά όργανα

Λεμφαδένες (έξω φλοιός, λεμφοζίδια, έσω φλοιός-παραφλοιός, μυελικές χορδές και μυελικοί λεμφόκολποι)

Θύμος (φλοιός, μυελός, σωμάτια Hassall)

Σπλήνας (ερυθρός, λευκός πολφός, κολποειδή)

Λεμφικός ιστός βλεννογόνων, MALT

 

Y.AΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ

Κ. ΠΑΥΛΟΥ

Β ΓΟΡΓΟΥΛΗΣ

14-5-18

έως και

16-5-18

Εργαστήριο IX Νευρικός Ιστός

ΚΝΣ : Νευρώνες, νευρογλοία (ατροκύτταρα, ολιγοδενδροκύτταρα, επενδυματικά κύτταρα, μικρογλοιακά κύτταρα),

μήνιγγες, νωτιαίος μυελός, χοριοειδές πλέγμα, ΠΝΣ (περιφερικά νεύρα, γάγγλια)

 

Ι. ΠΑΤΕΡΑΣ

Κ. ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Κ. ΠΑΥΛΟΥ

 

 

 

 

ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ

ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑΣ – ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑΣ Ι

ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ Ακ. έτους 2017-2018

  

ΟΜΑΔΑ Α1 ΔΕΥΤΕΡΑ 11:00-12:30
ΟΜΑΔΑ Α2 ΔΕΥΤΕΡΑ 12:30-2:00
ΟΜΑΔΑ Β1 ΔΕΥΤΕΡΑ 2:00-3:30
ΟΜΑΔΑ Β2 ΔΕΥΤΕΡΑ 3:30-5:00
ΟΜΑΔΑ Γ1 ΤΡΙΤΗ 2:00-3:30
ΟΜΑΔΑ Γ2 ΤΡΙΤΗ 3:30-5:00
ΟΜΑΔΑ Δ1 ΤΕΤΑΡΤΗ 2:30-4:00
ΟΜΑΔΑ Δ2 ΤΕΤΑΡΤΗ 4:00-5:30

 

 Οι Εργαστηριακές Ασκήσεις πραγματοποιούνται στην Αίθουσα Ασκήσεων του Εργαστηρίου Ιστολογίας-Εμβρυολογίας (1ος όροφος).

  

     ΟΜΑΔΑ   Α1
ΔΕΥΤΕΡΑ
ΩΡΑ 11:00 π.μ. έως 12.30 μ.μ
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
1.      1450201700 1
2.      1450201600230 2
3.      1450201700001 3
4.      1450201700002 4
5.      1450201700003 5
6.      1450201700004 6
7.      1450201700005 7
8.      1450201700006 8
9.      1450201700007 9
10.    1450201700008 10
11.    1450201700009 11
12.    1450201700010 12
13.    1450201700011 13
14.    1450201700013 14
15.    1450201700014 15
16.    1450201700015 16
17.    1450201700016 17
18.    1450201700017 18
19.    1450201700018 19
20.    1450201700019 20
21.    1450201700020 21
22.    1450201700021 22
23.    1450201700022 23
24.    1450201700023 24
25.    1450201700024 25
26.    1450201700025 26
27.    1450201700026 27
28.    1450201700027 28
29.    1450201700028 29
30.    1450201700029 30
31.    1450201700030 31
32.    1450201700031 32
33.    1450201700033 33
34.    1450201700034 34
35.    1450201700035 35
36.    1450201700036 36
37.    1450201700037 18

 

ΟΜΑΔΑ   Α2
ΔΕΥΤΕΡΑ
ΩΡΑ 12:30 μ.μ. έως 2:00 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
38.    1450201700038 1
39.    1450201700039 2
40.    1450201700040 3
41.    1450201700041 4
42.    1450201700042 5
43.    1450201700043 6
44.    1450201700044 7
45.    1450201700045 8
46.    1450201700046 9
47.    1450201700047 10
48.    1450201700048 11
49.    1450201700050 12
50.    1450201700051 13
51.    1450201700052 14
52.    1450201700053 15
53.    1450201700054 16
54.    1450201700056 17
55.    1450201700058 18
56.    1450201700059 19
57.    1450201700060 20
58.    1450201700061 21
59.    1450201700062 22
60.    1450201700063 23
61.    1450201700064 24
62.    1450201700065 25
63.    1450201700066 26
64.    1450201700067 27
65.    1450201700068 28
66.    1450201700070 29
67.    1450201700071 30
68.    1450201700072 31
69.    1450201700073 32
70.    1450201700074 33
71.    1450201700075 34
72.    1450201700077 35
73.    1450201700078 36
74.    1450201700079 18

  

      

   ΟΜΑΔΑ   Β1
ΔΕΥΤΕΡΑ
ΩΡΑ 2:00 μ.μ. έως 3:30 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
75.    1450201700080 1
76.    1450201700082 2
77.    1450201700083 3
78.    1450201700084 4
79.    1450201700085 5
80.    1450201700086 6
81.    1450201700087 7
82.    1450201700088 8
83.    1450201700089 9
84.    1450201700091 10
85.    1450201700092 11
86.    1450201700093 12
87.    1450201700094 13
88.    1450201700095 14
89.    1450201700096 15
90.    1450201700097 16
91.    1450201700098 17
92.    1450201700099 18
93.    1450201700100 19
94.    1450201700101 20
95.    1450201700102 21
96.    1450201700103 22
97.    1450201700105 23
98.    1450201700106 24
99.    1450201700107 25
100.                 1450201700108 26
101.                 1450201700109 27
102.                 1450201700110 28
103.                 1450201700111 29
104.                 1450201700112 30
105.                 1450201700113 31
106.                 1450201700114 32
107.                 1450201700115 33
108.                 1450201700116 34
109.                 1450201700118 35
110.                 1450201700119 36
111.                 1450201700120 18

      

 

ΟΜΑΔΑ   Β2
ΔΕΥΤΕΡΑ
ΩΡΑ 3:30 μ.μ. έως 5:00 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
112.                 1450201700121 1
113.                 1450201700122 2
114.                 1450201700123 3
115.                 1450201700124 4
116.                 1450201700125 5
117.                 1450201700126 6
118.                 1450201700127 7
119.                 1450201700128 8
120.                 1450201700129 9
121.                 1450201700131 10
122.                 1450201700132 11
123.                 1450201700133 12
124.                 1450201700134 13
125.                 1450201700136 14
126.                 1450201700137 15
127.                 1450201700138 16
128.                 1450201700139 17
129.                 1450201700140 18
130.                 1450201700141 19
131.                 1450201700142 20
132.                 1450201700143 21
133.                 1450201700144 22
134.                 1450201700145 23
135.                 1450201700146 24
136.                 1450201700147 25
137.                 1450201700148 26
138.                 1450201700149 27
139.                 1450201700151 28
140.                 1450201700152 29
141.                 1450201700153 30
142.                 1450201700155 31
143.                 1450201700156 32
144.                 1450201700157 33
145.                 1450201700158 34
146.                 1450201700159 35
147.                 1450201700160 36
148.                 1450201700161 18

     

 

ΟΜΑΔΑ    Γ1
ΤΡΙΤΗ
ΩΡΑ 2:00 μ.μ. έως 3:30 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
149.                 1450201700162 1
150.                 1450201700163 2
151.                 1450201700164 3
152.                 1450201700166 4
153.                 1450201700167 5
154.                 1450201700168 6
155.                 1450201700169 7
156.                 1450201700171 8
157.                 1450201700172 9
158.                 1450201700173 10
159.                 1450201700174 11
160.                 1450201700175 12
161.                 1450201700176 13
162.                 1450201700177 14
163.                 1450201700179 15
164.                 1450201700180 16
165.                 1450201700181 17
166.                 1450201700182 18
167.                 1450201700183 19
168.                 1450201700184 20
169.                 1450201700185 21
170.                 1450201700187 22
171.                 1450201700188 23
172.                 1450201700189 24
173.                 1450201700190 25
174.                 1450201700191 26
175.                 1450201700192 27
176.                 1450201700195 28
177.                 1450201700196 29
178.                 1450201700197 30
179.                 1450201700198 31
180.                 1450201700199 32
181.                 1450201700200 33
182.                 1450201700201 34
183.                 1450201700202 35
184.                 1450201700203 36
185.                 1450201700204 18

 

    

ΟΜΑΔΑ Γ2
ΤΡΙΤΗ
ΩΡΑ 3:30 μ.μ. έως 5:00 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
186.                 1450201700205 1
187.                 1450201700206 2
188.                 1450201700207 3
189.                 1450201700208 4
190.                 1450201700209 5
191.                 1450201700210 6
192.                 1450201700211 7
193.                 1450201700212 8
194.                 1450201700213 9
195.                 1450201700214 10
196.                 1450201700215 11
197.                 1450201700216 12
198.                 1450201700217 13
199.                 1450201700218 14
200.                 1450201700219 15
201.                 1450201700220 16
202.                 1450201700221 17
203.                 1450201700223 18
204.                 1450201700224 19
205.                 1450201700225 20
206.                 1450201700226 21
207.                 1450201700227 22
208.                 1450201700228 23
209.                 1450201700229 24
210.                 1450201700230 25
211.                 1450201700231 26
212.                 1450201700232 27
213.                 1450201700233 28
214.                 1450201700234 29
215.                 1450201700235 30
216.                 1450201700236 31
217.                 1450201700237 32
218.                 1450201700238 33
219.                 1450201700239 34
220.                 1450201700240 35
221.                 1450201700241 36
222.                 1450201700242 21

   

 

    

ΟΜΑΔΑ Δ1
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΩΡΑ 2:30 μ.μ. έως 4:00 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
223.                 1450201700243 1
224.                 1450201700244 2
225.                 1450201700245 3
226.                 1450201700246 4
227.                 1450201700247 5
228.                 1450201700248 6
229.                 1450201700249 7
230.                 1450201700250 8
231.                 1450201700251 9
232.                 1450201700252 10
233.                 1450201700253 11
234.                 1450201700254 12
235.                 1450201700255 13
236.                 1450201700256 14
237.                 1450201700257 15
238.                 1450201700258 16
239.                 1450201700259 17
240.                 1450201700260 18
241.                 1450201700261 19
242.                 1450201700262 20
243.                 1450201700263 21
244.                 1450201700265 22
245.                 1450201700267 23
246.                 1450201700268 24
247.                 1450201700269 25
248.                 1450201700270 26
249.                 1450201700271 27
250.                 1450201700273 28
251.                 1450201700274 29
252.                 1450201700275 30
253.                 1450201700276 31
254.                 1450201700277 32
255.                 1450201700279 33
256.                 1450201700280 34
257.                 1450201700281 35
258.                 1450201700282 36
259.                 1450201700283 18

         

    

 

ΟΜΑΔΑ Δ2
ΤΕΤΑΡΤΗ
ΩΡΑ 4:00 μ.μ. έως 5:30 μ.μ.
  ΑΡ. ΜΗΤΡΩΟΥ ΑΡ. ΜΙΚΡ.
260.                 1450201700284 1
261.                 1450201700285 2
262.                 1450201700286 3
263.                 1450201700287 4
264.                 1450201700288 5
265.                 1450201700289 6
266.                 1450201700290 7
267.                 1450201700291 8
268.                 1450201700292 9
269.                 1450201700293 10
270.                 1450201700294 11
271.                 1450201700295 12
272.                 1450201700296 13
273.                 1450201700297 14
274.                 1450201700298 15
275.                 1450201700299 16
276.                 1450201700300 17
277.                 1450201700301 18
278.                 1450201700302 19
279.                 1450201700303 20
280.                 1450201700305 21
281.                 1450201700306 22
282.                 1450201700307 23
283.                 1450201700308 24
284.                 1450201700309 25
285.                 1450201700310 26
286.                 1450201700311 27
287.                 1450201700312 28
288.                 1450201700313 29
289.                 1450201700314 30
290.                 1450201700315 31
291.                 1450201700316 32
292.                 1450201700317 33
293.                 1450201799901 34

 

Νευροανατομία και Νευροφυσιολογία

 

Εργαστηριακές ασκήσεις Νευροφυσιολογίας

Επισυνάπτονται οι ομάδες και το πρόγραμμα ασκήσεων

 

Ο ιστοχώρος χρησιμοποιεί cookies για τη βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Με τη χρήση αυτού του ιστοχώρου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.Αποδοχή