Προτεινόμενα προγράμματα εξεταστικής Σεπτεμβρίου 2018

Τα παρακάτω αποτελούν τα προγράμματα που ψηφίστηκαν από τις συνελεύσεις των ετών και των επί πτυχίω φοιτητών και αφορούν την εξεταστική Σεπτεμβρίου 2018. Αναμένεται η δημοσίευση του τελικού προγράμματος από την γραμματεία.

1ου έτους

2ου έτους και μαθημάτων προηγούμενου προγράμματος

3ου έτους

4ου έτους

5ου έτους

Επί πτυχίω εξεταστικής Σεπτ. – Οκτ. 2018

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ – ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ  ΠΕΡΙΟΔΟΥ

ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ-ΟΚΤΩΒΡΗ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2018-19

ΜΑΘΗΜΑΤΑ 1ΟΥ ΚΑΙ 2ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
ΦΥΣΙΚΗ Ι και Ετήσιο Πρόγραμμα 28/9
ΦΥΣΙΚΗ ΙI και Ετήσιο Πρόγραμμα 1/10
ΙΑΤΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Ι και Ετήσιο Πρόγραμμα 20/9
ΙΑΤΡΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ ΙΙ και Ετήσιο Πρόγραμμα 10/9
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ 5/10
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ 5/9
ΒΙΟΛΟΓΙΑ Ι και ΙΙ. και Ετήσιο Πρόγραμμα 7/9
ΜΑΘΗΜΑΤΑ 3ΟΥ ΚΑΙ 4ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
ΠΕΡΙΓΡΑΦΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ Ι 27/9
ΠΕΡΙΓΡΑΦΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ ΙΙ 12/9
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Χειμερινού και Ετήσιο Πρόγραμμα 12/10
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Εαρινού και Ετήσιο Πρόγραμμα 24/9
ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ Ι και Ετήσιο Πρόγραμμα 17/9
ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΗΜΕΙΑ ΙΙ και  Ετήσιο Πρόγραμμα 21/9
ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ-ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΙΑ Ι και ΙΙ και Ετήσιο Πρόγραμμα 6/9
ΜΑΘΗΜΑΤΑ 5ΟΥ ΚΑΙ 6ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ Ι & ΙΙ & Ετήσιο Πρόγραμμα 15/10
ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ Ι και ΙΙ και Ετήσιο Πρόγραμμα 5/10
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΗ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΑ 28/9 & 8/10
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ Ι Ετήσιο Πρόγραμμα 25/9
ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΗ ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ ΙΙ Ετήσιο Πρόγραμμα 26/9
ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ 15/10
ΑΡΧΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ 15/10
ΜΑΘΗΜΑΤΑ 7ΟΥ ΚΑΙ 8ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΑ ΝΟΣΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΔΑΪΚΟΣ) 1)3/9  2)4/9
Β΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΝΤΟΥΡΑΚΗΣ) 19/9 & 12/10
Γ΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΣΥΡΙΓΟΣ) 1/10
Δ΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΜΠΟΥΜΠΑΣ) 4/9 & 8/10
Α΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ             (καθ. κος ΣΦΗΚΑΚΗΣ) 19/9 & 12/10
Β΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ              (καθ. κος ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) 19/9 & 12/10
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ Ι
Α΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΛΙΑΚΑΚΟΣ) 18/9 & 4/10
Β΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ) 12/9
Γ΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΜΑΧΑΙΡΑΣ) 12/9 & 15/10
Δ΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ) 12/9 & 15/10
Α΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ             (καθ. κος ΖΩΓΡΑΦΟΣ) 12/9 & 15/10
Β΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ            (καθ. κος ΚΟΥΡΑΚΛΗΣ) 13/9 & 5/10
ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ                                  (καθ. κα  ΜΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ) 15/10
Β΄ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ (καθ. κος ΚΕΛΕΚΗΣ) 7/9
ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ 5/9
ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 1/10
ΜΑΘΗΜΑΤΑ 9ΟΥ ΚΑΙ 10ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΤΟΥΣΟΥΛΗΣ) 2/10
Β΄ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΛΕΚΑΚΗΣ) 14/9
Γ΄ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ  (καθ. κος. ΜΑΝΩΛΗΣ) 2/10
ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (Καθ. κος ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ) 24/9
Β΄ ΠΝΕΥΜΟΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (Καθ. κος ΠΑΠΙΡΗΣ) 24/9
ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κα. ΑΝΤΩΝΙΟΥ) 20/9
Β΄ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ) 3/9
ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ) 21/9
Β΄ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κ. ΔΕΛΗΒΕΛΙΩΤΗΣ) 21/9
ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. Κα. ΚΟΥΤΣΑΝΔΡΕΑ) 4/10
Β΄ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος Π. ΘΕΟΔΟΣΙΑΔΗΣ) 27/9
ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ
Α΄ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ   ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) 26/9
Β΄ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ   ΚΛΙΝΙΚΗ (Αν. καθ. κος ΜΠΑΜΠΗΣ) 21/9
Γ’ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (Αν. Καθ. κος ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ) 26/9
ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗ (καθ. κος ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ) 10-14/9 & 8-12/10
ΩΤΟΡΙΝΟΛΑΡΥΓΓΟΛΟΓΙΑ
Α΄ Ω.Ρ.Λ Κλινική (καθ. κος ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ- ΣΙΣΜΑΝΗΣ) 3/9
Β΄ Ω.Ρ.Λ. Κλινική (καθ κος ΓΙΩΤΑΚΗΣ) 3/9
ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΕΥΔΟΚΙΜΙΔΗΣ) 14/9
Β΄ ΝΕΤΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ κος ΣΤΕΦΑΝΗΣ) 17/9
ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ 21/9
ΜΑΘΗΜΑΤΑ 11ΟΥ ΚΑΙ 12ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΔΑΪΚΟΣ) 13/9 & 15/10
Β΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος NΤΟΥΡΑΚΗΣ) 6/9 & 15/10
Γ΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κα ΣΥΡΙΓΟΣ) 3/9 & 11/10
Δ΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΜΠΟΥΜΠΑΣ) 6/9 & 15/10
Α΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΣΦΗΚΑΚΗΣ) 14/9 & 15/10
Β΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ) 14/9 & 15/10
ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑΣ (καθ. κος ΤΣΙΟΥΦΑΣ) 10/9 & 15/10
ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΕΡΑΠΕΥΤΙΚΗΣ  (καθ. κος ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ) 3/9 & 15/10
ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ
Α΄ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΧΡΟΥΣΣΟΣ) 3-7/9 & 9-15/10
Β΄ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (Αν. καθ. κα. ΤΣΟΛΙΑ) 3-7/9 & 8-12/10
Γ’ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ                                                        (Αν. καθ. κα ΠΑΠΑΕΥΑΓΓΕΛΟΥ) 3-7/9 & 8-12/10
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ
Α΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΛΙΑΚΑΚΟΣ) 7/9 & 15/10
Β΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ) 10/10
Γ΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΜΑΧΑΙΡΑΣ) 7/9 & 15/10
Δ΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ κος ΣΜΥΡΝΙΩΤΗΣ) 7/9 & 15/10
Α΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΖΩΓΡΑΦΟΣ) 20/9 & 15/10
Β΄ ΠΡΟΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Ι (καθ. κος ΚΟΥΡΑΚΛΗΣ) 10/9 & 10/10
ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ – ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ
Α΄ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ – ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ                (καθ. κος ΛΟΥΤΡΑΔΗΣ ) 3/9 & 11/10
Β΄ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ – ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΚΡΕΑΤΣΑΣ) 3/9 & 20/9
Γ΄ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ – ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ) 3/9 & 20/9
ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ
Α’ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ) 10/9 & 15/10
Β’ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (καθ. κος ΔΟΥΖΕΝΗΣ) 10/9 & 15/10
ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ                                                                         (Καθ. Κα. Χ. Σπηλιοπούλου) 7/9 & 5/10

Ο ιστοχώρος χρησιμοποιεί cookies για τη βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Με τη χρήση αυτού του ιστοχώρου, αποδέχεστε τη χρήση των cookies.Αποδοχή